İçeriğe geç

Yazılar

ChatGPT nedir? Nasıl kullanılır?

ChatGPT, 1 Kasım 2022 tarihinde OPENAI şirketi tarafından kamuoyuna açılan ve duyurulan bir chat robotudur. OPENAI resmi websitesindeki tanıma göre; ” Sohbet şeklinde etkileşim kuran ChatGPT adlı bir modeli eğittik.

Güneş Enerjisi

Güneş enerjisi tarlası kurarak nasıl para kazanılır?

Bir güneş enerjisi tarlasına yapılan ilk yatırım yüksek olsa da, güneş enerjisinin faydalarından biri de zamanla kendini amorti etmesidir. İlk yatırım yapıldıktan sonra, tarlanın sürdürülmesiyle ilgili genel olarak birkaç maliyet vardır. Bu yazıda sizler için güneş enerjisi tarlası nasıl kurulur, nelere dikkat edilir, onları ele aldık.

Yenilebilir enerji

Türkiye’de Yenilenebilir Enerji

Türkiye’nin hidro, rüzgar ve güneş enerjisiyle çalışan yenilenebilir enerji kaynakları giderek artmaktadır. Ülkenin 50.990 MW’lık toplam yenilenebilir enerji kapasitesinin 31.280 megavatını (MW) hidroelektrik, 9.543 MW’ı rüzgar enerjisi ve 7.070 MW’ı güneş oluşturuyor. Ayrıca, Türkiye, 1.595 MW’lık büyük bir jeotermal güç kapasitesine sahip.

yabanci-dil-gelistiren-uygulamalar

Çocuklar İçin Yabancı Dil Öğreten Uygulamalar

Yabancı dil öğrenme geliştirme konusunda internette ve uygulama marketlerinde en popüler uygulamaları sizler için listedik. Farkındalığı yüksek her ebeveyn çocuklarının iyi birer yetişkin olmasını istediği için onların eğitimine, kişisel gelişimine, sağlığına ve ihtiyaçlarına önem verir. Bunların başında yabancı dil öğrenmesidir.

E-Ticaret yeni trendleri

E-ticaret Satışlarını Artırmanın Yolu Sosyal Medya Etkileşimleri

Sosyal medya, geleneksel olarak e-ticaret dönüşüm oranlarını ve satışları artırmak için bir pazarlama tekniği olarak kullanılmıştır. E-ticaret satışlarını artırmanın yolu sosyal medya’dan nasıl geçtiğine bir göz atalım. Markaların ürünlerini incelemekten ayrıntılara bakmaya ve kontrol etmeye kadar her şey Instagram Mağaza, Facebook Mağaza gibi platformlar sayesinde sosyal ağdan ayrılmadan yapılabiliyor.

Arama Motoru Optimizasyonu SEO

Sesli Sorgulama SEO Nasıl Yapılır?

Google sesli arama sorgularında (ve elbette diğer tarayıcılarda da) artış görülmesi ile e-ticaret platformlarında sesli aramanın kullanımı popülerlik kazanmaktadır. Sesli sorgulama SEO nasıl yapılır sorusunun cevabını bu yazıda bulacaksınız, ki sesli arama motoru sorguları teknolojisi ile marka bilinirliği oluşturma artık sadece görsel olmayacak.

brave tarayıcı

Brave Tarayıcı ile Para Kazanmak

İnternetteki hareketlerinizi meraklı gözlerden korumak, güvenli bir tarayıcı kullanmayı gerektirir. Bu yaparken aynı zamanda para kazanmak ise herkesin isteyeceği birşeydir. Brave browser bu noktada yardımınıza koşuyor.

E-Ticaret Trendleri

2022 E-Ticaret Trendleri

Son birkaç yılda, e-ticaret trendleri ve pazarı hızlı bir şekilde değişti. Peki 2022 için fark yaratacak e-ticaret trendleri nelerdir? İşletmeler, COVID-19 salgınının bir sonucu olarak önceki bir 10 yıllık döneme kıyasla daha büyük bir değişimle uğraşmak zorunda kaldı.

Cocuk Telefon Tablet

Çocuklar İçin Telefon Tablet Güvenliği

Internet alemindeki içerikler ve imkânlar her zaman çocuklara göre olmayabiliyor. Bu sebeple ebeveynlerin çocuklar için Telefon/Tablet güvenliğini denetlemesi, bir şekilde kontrol altına alması gerekiyor. Bu konuda bir ebeveyn olarak sahip olduğunuz imkânlardan bazılarını listeledik.

email pazarlaması

Email Pazarlaması

Email marketing veya e-posta pazarlaması pazarlamacılığı, bir veya bir grup insana ticari amaçlarla atılan e-postalarla pazarlama yapma yöntemidir.