İçeriğe geç

Brave Tarayıcı ile Para Kazanmak

Yazıyı paylaşın

İnternetteki hareketlerinizi meraklı gözlerden korumak, güvenli bir tarayıcı kullanmayı gerektirir. Güvenli bir şekilde internette surf yaparken aynı zamanda para kazanmak ise herkesin isteyeceği birşeydir. Brave browser bu noktada yardımınıza koşuyor. Hem güvenli bir internetin gezintisi hemde kripto para kazanma vaat ediyor. Peki brave ile para kazanmak mümkün mü? Hem güvenli bir internet gezintisi, hem para kazanma imkanını inceleyelim.

Tarayıcı güvenliği ne anlama gelir?

İnternette gezinirken birçok kişisel bilginizi (parolalar, internet bankacılığı bilgileri vb.) paylaşıyor ve bunların güven içinde saklandığını ve hatta tamamen gizli olduğunu varsayıyor olabilirsiniz. Ancak bu bilgilerin başka taraflarca ulaşılabilir hale gelmesi durumunda, bilgisayar korsanlarına ve virüslere karşı daha savunmasız kalabilirsiniz. İnternette güvenli bir şekilde gezinmek için iki ana bileşen gereklidir: güvenlik ve gizlilik. Bu yaparken aynı zamanda para kazanmak ise herkesin isteyeceği birşeydir. Brave browser bu noktada yardımınıza koşuyor. Tarayıcı güvenliği, kullandığınız eklentilerin yanı sıra tarayıcınızın yazılım seviyesinde güvenliğini de içerir. Bir bilgisayar korsanının kredi kartı bilgileri, uygulama şifreleri gibi tarayıcınızda kayıtlı verilere erişmesinin ne kadar kolay ya da zor olduğunun incelendiği kriterdir. Tarayıcının yüksek güvenlik seviyesi, başkalarının çevrimiçi bilgilerinize erişmesini zorlaştırır.

Brave Browser gizlilik guvenlik
Brave browser’ın resmi sitesine göre popular tarayıcılardaki gizlilik güvenlik durumları

Tarayıcı gizliliği ne anlama gelir?

Tarayıcı gizliliği, bir tarayıcının verilerinizi nasıl kullandığını ve kaydettiğini ve buna kimlerin erişimi olduğunu ifade eder. Tarayıcılar ve ona bağlı uygulamalar, internette gezinme ve arama davranışınızı izleyebilir, toplayabilir ve hedefli reklamcılık için kullanabilir. Tarayıcı gizliliği konusu, reklamlar ve verilere erişen taraflar, HTTPS güvenliği, uygulamalarda alınan parmak izinin gizliliği ve daha fazlasını kapsar. Ve verileri izleme sadece tarayıcı ile sınırlı değildir. Arama kutusuna girdiğiniz bilgiler, kullandığınız arama motoru tarafından da toplanır.

Brave Web Tarayıcısı nedir ve nasıl çalışır?

brave tarayıcı

Brave, Ethereum blok zincirine dayalı ücretsiz, açık kaynaklı, merkezi olmayan bir web tarayıcısıdır.

İnternet güvenliği söz konusu olduğunda, Brave alışılan tarayıcılardan farklı bir yaklaşım sergiliyor ve bu yüzden de güvenliğine düşkün – veya bu konunun öneminin farkında olan her kullanıcının ilgisini çekiyor. Brave Shields teknolojisi; varsayılan ayar olarak tüm reklamları ve kullanıcı hareketlerini izleyen mekanizmaları devre dışı bırakarak çevrimiçi gizliliğinizi korur. Brave tarayıcının çalışma şekline halihazırda bir VPN ve gizlilik arama motoru da dahildir. Böylece verilerinizin kontrolünde söz sahibi olursunuz ve tarayıcıların ve arama motorlarının sırf onları kullandıkları için bu bilgileri reklamlar ile otomatik paraya çevirmesine engel olabilirsiniz.

Daha hızlı sayfa yüklemeleri ve daha temiz bir çevrimiçi gezinme deneyimi sunan Brave tarayıcıda; reklamlar, açılır pencereler ve üçüncü taraf müdahaleler engelleniyor. Aslında bu gözle görülür bir fark ama Brave’e alıştıktan sonra başka bir tarayıcıya geçtiğinizde çok daha fazla fark ediliyor.

Brave’de parmak izi ve üçüncü taraf tanımlama bilgileri varsayılan ayar olarak devre dışıdır. Koruma düzeyini daha da yükseltebilirsiniz ancak zaten varsayılan ayarlar gizliliğinizi korumak için fazlasıyla yeterlidir.

Brave Tarayıcı Kullanarak Para Kazanmak Mümkün mü?

BAT -Basic Attention Token Nedir?

Brave kurucuları, dijital reklamcılığın güvenliğini ve verimliliğini artırmak için blok zincir teknolojisini kullanmak için Basic Attention Token’ı tasarladı. Yani BAT, Ethereum (ETH) üzerinde geliştirilen Brave web tarayıcısının yerel para birimidir.

Brave Reklamları ile Para Kazanın:

Brave Ads, gizliliğinizi tehlikeye atmadan size filtrelenmiş reklamları göstererek verdiğiniz dikkate karşılık olarak para kazanmanızı sağlayan, tercihe bağlı bir reklamcılık platformudur. Dikkat etmeniz ve zaman ayırmanız karşılığında Brave’in topladığı reklam parasının %70’ini reklamı izleyen olarak siz alırsınız. Çevrimiçi harcanabilir para birimi olan Basic Attention Tokens (BAT) gelir kaynağıdır. BAT kazancınızı her ayın sonunda nakit olarak çekebilir veya en sevdiğiniz içerik üreticilerine destek olabilirsiniz.

Brave Tarayıcısını Kurarak Para Kazanın:

Brave’i kurarak anında 5 ABD Dolarına denk gelen BAT kazanabilirsiniz. Yeni kullanıcılar, yalnızca tarayıcıyı yükleyip 30 gün boyunca kullanarak 5 ABD Doları kazanabilir. Ayrıca her ay 25-40 BAT aralığında ödüller de dağıtılmaktadır. Basit yoldan kripto para kazanmak istiyorsanız, Brave tarayıcı kullanmaya başlamak iyi bir yöntem olabilir.

İçerik Oluşturucu Olarak Brave ile Para Kazanın:

Bir podcast yayıncısı, müzisyen, blog yazarı veya YouTuber iseniz, Creators için Brave Rewards Programına katılabilirsiniz. Kullanıcılar, bu uygulamayı kullanarak size BAT cinsinden destek/bağış gönderebilir. Aboneleriniz, web sitenizi veya kanalınızı desteklemek için bir kerelik ödeme yapabilir veya düzenli olarak da size ödeme yapabilir.

Brave Browser’ı Arkadaşınıza Tavsiye Ederek Para Kazanın:

Yeni bir kullanıcı Brave Creator’a katıldığında, onlara bir tavsiye linki de sunulur. Bu bağlantı linkini kullanarak arkadaşlarınızı Brave’i indirmeye davet ederek 1 ila 7,5 ABD Doları değerine denk gelen BAT kazanabilirsiniz. Bu miktar ülkelere göre değişebilmektedir.

BAT Tokenlarımı Nasıl Paraya Çevirebilirim?

BAT tutarını paraya çevirmek ve çekmek istiyorsanız Uphold’a katılmanız gerekir. BAT’ı Bitcoin veya diğer kripto para birimlerine dönüştürebilirsiniz. Bunları USD veya EUR gibi yerel para birimine çevirerek de banka hesabınıza yatırabilirsiniz.

Önerilen bir sonraki içerik: Brave nasıl indirilir?

Kaynaklar
1 https://brave.com/learn/most-secure-browser/
2 https://brave.com/brave-rewards/
3 https://www.makeuseof.com/use-brave-browser-earn-cryptocurrency/
4  https://creators.brave.com/sign-up


Yazıyı paylaşın